Police е италијанска модна куќа која е основана во 1983 година. Првично, брендот продаваше очила за сонце за жени и мажи пред да бидат лансирани други линии на производи.

Денес Police продава секакви очила, накит и часовници, додатоци како ремени и, се разбира, парфеми.

Првиот истоимениот мирис на куќата беше лансиран во 1997 година. Овој мирис, составен околу свежи горни ноти, цветни средни ноти и дрвени и мускусни основни ноти, често се нарекува Police Original. Мирисот се покажа како финансиски успех и компанијата претстави нов парфемски пар наречен Police Naked Pour Femme и Police Naked Pour Homme во 2003 година. колекции на додатоци во следните години.

2006 година беше година кога беше лансиран Police B-Cool. Овој мирис е составен од ароматични, зачинети, билни и дрвени ноти кои создаваат ефект на топлина и ладење во исто време.

Police Caribbean, цветно-овошен мирис за жени со свежи, радосни, страсни и слатки ноти, се појави на полиците во 2007 година. Креативноста на луѓето зад брендот достигна ново високо ниво кога беа претставени четири нови мириси во 2008 година: Police Wings Pour Homme, машки мирис, е слатка, ориентална композиција изградена околу билни и зачинети ноти.

Во истата година беа лансирани уште еден пар на мириси по име Pure Man и Pure Woman. Третиот машки парфем кој беше лансиран во 2008 година беше дрвенесто-ароматичниот мирис Police Freedom.

Во 2009 година беше лансиран цветно-овошниот женски мирис Police Pure Police London Femme и ориенталниот, дрвенест и зачинет мирис Police Pure Police London Homme. Police Gold Wings, продолжение на успешните Wings за мажи од 2008 година, беше претставено во 2010 година.

Во 2011 година беа лансирани повеќе парфеми од италијанскиот специјалист за очила за сонце и додатоци. Police Dark Women, егзотичен ориентално-цветен парфем, Police Pure New York Woman и Police Pure New York Man, многу зборуваниот To Be, сместен во многу необично шише во облик на череп, а специјалното издание Police Titanium Wings беа сите лансирани во текот на 2011 година.

Неколку познати личности, меѓу кои и ѕвезди како Брус Вилис и италијанскиот фудбалски херој Паоло Малдини, ја носеа стоката на Police.

Се прикажуваат сите 10 резултати

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

POLICE Potion Love for Her EDP

1.220 ден2.120 ден

POLICE Potion Power for Him EDP

1.220 ден2.120 ден

POLICE To Be Bad Guy for Men EDT

1.100 ден1.980 ден

POLICE To Be Good Vibes for Men EDT

1.100 ден1.980 ден

POLICE To Be Good Vibes for Women EDP

1.100 ден1.980 ден

POLICE To Be Sweet Girl for Women EDP

1.100 ден1.980 ден

POLICE To Be Tattooart for Men EDT

1.100 ден1.980 ден

POLICE To Be Tattooart for Women EDP

1.100 ден1.980 ден

POLICE To Be The King EDT

1.100 ден1.980 ден

POLICE To Be The Queen EDP

1.100 ден1.980 ден