Харизматичен и талентиран, Nino Cerruti беше привлечен на големата сцена во Париз, тогаш неприкосновен главен град на модата во светот. Во 1967 година, тој ја основа Cerruti 1881, луксузната линија за машки готови облеки.

Денес, Cerruti 1881 произведува широка линија на готова машка облека која останува верна на препознатливиот етос на марката за фини ткаенини, прецизна изработка и интелигентен дизајн.

Палетата на производи под брендот вклучува мириси, кожни производи, часовници, накит, очила, вратоврски, шалови, чевли, инструменти за пишување, долна облека, чорапи, ноќна облека и салонки.

И покрај тоа што останува доследен на препознатливиот етос на марката за фини ткаенини, прецизна изработка и интелигентен дизајн во своите понуди, Cerruti 1881 ги прифати иновациите и креативноста за да стане суштински современ бренд за машка облека.

Се прикажуваат сите 3 резултати

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

CERRUTI 1881 Femme – EDT

2.855 ден5.710 ден

CERRUTI 1881 Pour Homme – EDT

2.235 ден3.595 ден

CERRUTI 1881 Silver For Men – EDT

3.596 ден4.965 ден