Како да отстраните Водоотпорна Маскара

Има причина зошто носиме водоотпорна маскара, сакаме да остане! Единствениот недостаток на ова е тоа што може да биде тешко да се отстрани и ако не се направи правилно, може да предизвика губење на трепките. Она што ја прави водоотпорната маскара толку неверојатна е тоа што е формулирана со восок и силиконски својства што овозможуваат да се залепи на вашите трепки и да остане на место. Еве неколку совети за отстранување на водоотпорната маскара:

Водоотпорна Маскара

Негувајте ги трепките.

Ако носите маскара или вештачки трепки/екстензии, треба да ги одржувате вашите вистински трепки здрави.

Едноставен трик е да ги заштитите трепките со тоа што прво ќе нанесете обична маскара. Откако ќе го направите ова, тогаш можете да ја нанесете вашата водоотпорна маскара и Voila!

Лесно отстранување.

Ако сакате да користите водоотпорна маскара, погрижете се да купете квалитетна која ќе ги продолжи вашите трепки и ќе им даде голем волумен. Не само што нема да мрда, туку ќе биде прекрасен избор за оние со чувствителни очи или за оние кои носат контактни леќи.

Четкајте ги трепките со сува четкичка од маскарата.

Колку помалку шминка за отстранување, толку подобро. Да, толку е едноставно. Така, кога ја нанесувате маскарата, мрдајте низ неа со сува четкичка. Ова не само што ќе ја максимизира дебелината на трепките, туку ќе го отстрани и лутиот изглед што понекогаш се случува со водоотпорната маскара.

Ќе добиете рамномерна дистрибуција на производот и отстранувањето ќе биде многу полесно.

Најдете добар отстранувач.

Кога отстранувате каква било шминка за очи, најдете средство за отстранување што не мора строго да го триете по очите за да функционира и што не остава остатоци зад себе. Средството за отстранување на шминка внимавајте да е хидратантно со што би било прекрасно за вашите трепки.

Ние ви ја препорачуваме Mascara My Power Volume од Deborah Milano.

Дефинитивно го има она што е потребно за да биде едно од највредните оружја за убавина. Производ кој комбинира извонредни перформанси со состојки кои се грижат за трепките со секоја апликација.

My Power Volume Mascara доаѓа со пионерски дизајн со двојно стапче, кое спојува два материјали во еден апликатор со концептот на разноврсност на едно ново ново ниво.

Влакната од четкичката од едната страна ги згуснуваат трепките – само нанесете повеќе пати за поголем волумен, додека чешелот на еластомерот од друга страна дава спектакуларно раздвојување и должина.

Користејќи ги двете страни врз трепките,маскарата ги прави истите да изгледаат подебели, сјајни и подолги. Бамбус влакна и масла се меѓу состојките на оваа ексклузивна формулација која всушност се грижи за трепките.

Маслата Passionfruit и Marula ги негуваат трепките од коренот, зајакнувајќи ги и заштитувајќи ги од надворешните агресори. Бамбусните влакна ги задржуваат еластични и спречуваат кршење, кршливост и паѓање. Формулата формира густи трепки, трајно беспрекорни, тревави трепки.

Пакување гр: 14.800

Како да направите вашите очи да изгледаат поголеми!

Велат дека очите се прозорец кон душата, па логично е тие да бидат фокусна точка на повеќето мејкап изгледи. Без оглед на обликот на вашите очи, секогаш е ласкаво да ги истакнувате очите и да ги направите во центарот на вниманието.

Прочитај Повеќе

The big design: Wall likes pictures

Parturient in potenti id rutrum duis torquent parturient sceler isque sit vestibulum a posuere scelerisque viverra urna. Egestas tristique vestibulum vestibulum ante vulputate penati bus a nibh dis parturient cum a adipiscing nam condimentum quisque enim fames risus eget. Consectetur duis tempus massa elit himenaeos duis iaculis parturient nam tempor neque nisl parturient vivamus primis sociosqu ac donec nisi a adipiscing senectus.

Прочитај Повеќе

Sweet seat: functional seat for IT folks

A sed a risusat luctus esta anibh rhoncus hendrerit blandit nam rutrum sitmiad hac. Cras a vestibulum a varius adipiscing ut dignissim ullamcorper libero fermentum dis aliquet tellus mollis et tristique sodales. Suspendisse vel mi etiam ullamcorper parturient varius parturient eu eget pulvinar odio dapibus nisl ut luctus suscipit per vel aptent fames venenatis leo ac ullamcorper integer mus condimentum rutrum.

Прочитај Повеќе

Minimalist design furniture 2016

A taciti cras scelerisque scelerisque gravida natoque nulla vestibulum turpis primis adipiscing faucibus scelerisque adipiscing aliquet pretium. Et iaculis mi velit tincidunt vestibulum a duis tempor non magna ultrices porta malesuada ullamcorper scelerisque parturient himenaeos iaculis sit. Scelerisque sociosqu ullamcorper urna nisl mollis vestibulum pretium commodo inceptos.

Прочитај Повеќе

Green interior design inspiration

Vivamus enim sagittis aptent hac mi dui a per aptent suspendisse cras odio bibendum augue rhoncus laoreet dui praesent sodales sodales. Dignissim fusce ullamcorper volutpat habitasse tincidunt parturient enim tempor facilisi nostra lobortis proin primis litora. Scelerisque a diam a vestibulum nibh sit senectus fringilla bibendum vestibulum.

Прочитај Повеќе