Веројатно најпознатата црна манекенка во светот, NAOMI CAMPBELL е родена во работничка област во Лондон во 1970 година. Својата манекенска кариера ја започнала кога имала само 15 години. Во тоа време таа се појави на насловната страница на магазинот Elle. Таа стана икона во светот на моделството во 1980-тите и 90-тите. Во 90-тите Наоми се вклучи и во други активности.

Издала книга и албум, а во 1995 година инвестирала во синџир ресторани наречен Fashion Cafe со манекенките Клаудија Шифер и Ел Макферсон. Во 1999 година, таа го потпиша својот прв договор со Cosmopolitan Cosmetics за да изнесе нова палета на мириси кои се волшебни и многу карактеристични, исто како и самата Наоми.

NAOMI CAMPBELL соработуваше со најпознатите брендови за висока мода со безброј ревии на модните писти во последните 30 години.

Само во изминатата година таа соработуваше со H&M, Tiffany’s, Nars Cosmetics, Burberry, Versace и Valentino. Во 2019 година, Наоми Кембел беше главен говорник на Самитот за жени на Форбс во Африка и учесник на модната недела „Арис“ во Африка.

Таа веќе со години е горд покровител на бројни добротворни организации ширум светот. NAOMI CAMPBELL има над 23 години експертиза за мириси со нејзиниот истоимен мирис кој остана бестселер од 1999 година и стана добитник на наградата Фифи во 2007 година. Нејзиното широко портфолио ја покажува нејзината повеќеслојна личност и инспиративниот шарм.


Се прикажуваат сите 7 резултати

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

Cat Deluxe at Night By NAOMI CAMPBELL

1.030 ден1.425 ден

Cat Deluxe By NAOMI CAMPBELL

955 ден1.425 ден

Here To Shine By NAOMI CAMPBELL

955 ден1.965 ден

Here To Stay By NAOMI CAMPBELL

955 ден1.965 ден

Private By NAOMI CAMPBELL EDT

1.030 ден1.425 ден

Signature By NAOMI CAMPBELL EDT

955 ден1.965 ден