Актерка, забавувачка, модна икона, претприемач, жена и мајка. JENNIFER LOPEZ е жена на која и се восхитува. Родена на 24 јули 1969 година, од родители Порториканци, таа беше една од трите девојчиња и израсната во областа замок Хил во Њујорк Бронкс. Џенифер ја започна својата кариера како танчерка, но го доби својот голем одмор кога ја доби главната улога на Селина во истоимениот филм со критика, во 1997 година. …

 

Изгласана за една од највлијателните жени во светот, JENNIFER LOPEZ има над 250 милиони следбеници. Таа е причината поради која беа создадени слики на Google кога го проби интернетот во 2000 година со фустанот „THE“ на Версаче и е најпребаруваната жена на Google од 2004 година. Таа настапуваше на Супер Боул и на инаугурацијата на претседателот Бајден.

Се прикажуваат сите 3 резултати

Show sidebar
Прикажи 9 24 36

ENDURING GLOW By Jennifer Lopez

1.790 ден1.985 ден

GLOW By Jennifer Lopez

2.130 ден3.585 ден

ONE By Jennifer Lopez

2.285 ден3.585 ден