KRYOLAN

Широкиот асортиман на производи од KRYOLAN од шминка за очи содржи сенки, тушеви, глитери, шминка за веѓи, моливи и слично.Производи со исклучителен квалитет и одличен комфорт

DEBORAH MILANO

Deborah Milano ја инјектира италијанската совршеност во светот на козметиката од 1962 година. Производите на фирмата комбинираат страст за убавина, внимание на детали и прецизност.

ITALWAX

Italwax нуди професионална козметика за депилација произведена во согласност со модерната и класична италијанска формула, под строг надзор на приватна лабораторија во Милано.

PACO RABANNE ПАРФЕМИ

Откријте го уникатниот свет на Paco Rabanne. Помеѓу парфемот и модата, пронајдете ја целата оригиналност и креативност на Paco Rabanne.

CAROLINA HERRERA ПАРФЕМИ

Парфеми и колонска вода од Carolina Herrera. Пронајдете светли, модерни мириси за да ја инспирирате и покажете вашата гламурозна страна.

JEAN PAUL GAULTIER ПАРФЕМИ

Jean Paul Gaultier колонска вода и парфем. Пронајдете изненадувачки, дрски и сензуални мириси што се направени за да ја  покажат вашата уникатна личност.
Течна Пудра –  лесна за нанесување VITACOLOR

VITACOLOR – Течна кремаста пудра со висока прикривност. Лесна е за нанесување и лесно се размачкува. По апликација, фиксирајте ја со транспарентна пудра во прав.

ПАКУВАЊЕ: 40 мл

Една од Најдобрите пудри некогаш направена Крем Пудра од Kryolan – SUPRACOLOR

SUPRACOLOR 30 ml е крем пудра која последните децении е една од најдобрите пудри. Работата на професионалните шминкери е незамислива без оваа пудра за шминка и незаменлива за употреба во театрите.

Трајна
Формула

Заштита
на Лицето

Квалитетен
Продукт

KRYOLAN
PROFESSIONAL
MAKE-UP

KRYOLAN производите за шминка на лице се композиција на состојки кои се посебно добри за кожата. Дерматолошките тестови ја потврдуваат нивната неверојатна компатибилност со секоја кожа..

EVERYDAY DIVA
MAKE-UP

Deborah Milano ја инјектира италијанската совршеност во светот на козметиката од 1962 година. Производите на фирмата комбинираат страст за убавина, внимание на детали и прецизност.

Пронајди ја убавината во тебе, со нанесување на Нашата Течна Пудра 24 ORE EXTRA COVER

24 ORE EXTRA COVER обезбедува одлична покриеност и целосно ги маскира сите несовршености.

Овој уникатен сè-во-едно течен прав и коректор е збогатен со силиконски третирани пигменти кои едноставно се протегаат на кожата, ги намалуваат несовршеностите и лесно ги елиминираат темните прстени, лузните, нерамниот тон на кожата и малите линии.

Трајна
Формула

Заштита
на Лицето

Квалитетен
Продукт

Уживај во производите со најдобар квалитет од DEBORAH MILANO

Течна формула на Fluid Velvet Lipstick, со мат ефект во прекрасни кадифени бои кои даваат високо софистициран изглед.

Удобната текстура на новиот течен кармин , прецизно се лизга на усните. Течниот кармин се нанесува во прекрасен лесен слој кој во моментот се суши и секоја сенка е неверојатно стабилна.

Хипоалергичен производ , формулиран за да го минимизира ризикот од алергија.

ВОСОК
ЗА ДЕПИЛАЦИЈА

Сите восоци Italwax имаат голема лепливост која ја прави постапката за отстранување на влакна најефикасна, брза, безбедна и релативно безболна.

Восок за депилација, во пакување од 1 кг – AZULENE – ВОСОК ВО ГРАНУЛИ 

AZULENE Восок за депилација во гранули е транспарентен восок. Идеален за отстранување на тенки и светли влакна. Поради исклучително силната адхезија на влакната, се нанесува во тенки слоеви.

Точка на топење: 39 – 40 ° С.

Пакување: 1 кг

Восок за депилација, во пакување од 1 кг – WHITE CHOCOLATE – ВОСОК ВО ГРАНУЛИ 

White Chocolate Восок во гранули со средна густина. Идеален за отстранување на средни влакна , содржи титаниум диоксид за подобра адхезија на восок со влакната. Нетранспарентен, совршено видлив на кожата.

Точка на топење: 39 – 40 ° С.

Пакување: 1 кг