wood-gallery-placeholder-5
wood-gallery-placeholder-5
Магазин за убавина
Следете не за да дознаете повеќе ЗА СВЕТОТ НА ГЛАМУРОТ.
СОВЕТИ И ТРИКОВИ
за се што ве нитересира во врска со Вашиот изглед.
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even.

Како да отстраните Водоотпорна Маскара

Има причина зошто носиме водоотпорна маскара, сакаме да остане! Единствениот недостаток на ова е тоа што може да биде тешко да се отстрани и ако не се направи правилно, може да предизвика губење на трепките. Она што ја прави водоотпорната маскара толку неверојатна е тоа што е формулирана со восок и силиконски својства што овозможуваат да се залепи на вашите трепки и да остане на место. Еве неколку совети за отстранување на водоотпорната маскара:

Водоотпорна Маскара

Негувајте ги трепките.

Ако носите маскара или вештачки трепки/екстензии, треба да ги одржувате вашите вистински трепки здрави.

Едноставен трик е да ги заштитите трепките со тоа што прво ќе нанесете обична маскара. Откако ќе го направите ова, тогаш можете да ја нанесете вашата водоотпорна маскара и Voila!

Лесно отстранување.

Ако сакате да користите водоотпорна маскара, погрижете се да купете квалитетна која ќе ги продолжи вашите трепки и ќе им даде голем волумен. Не само што нема да мрда, туку ќе биде прекрасен избор за оние со чувствителни очи или за оние кои носат контактни леќи.

Четкајте ги трепките со сува четкичка од маскарата.

Колку помалку шминка за отстранување, толку подобро. Да, толку е едноставно. Така, кога ја нанесувате маскарата, мрдајте низ неа со сува четкичка. Ова не само што ќе ја максимизира дебелината на трепките, туку ќе го отстрани и лутиот изглед што понекогаш се случува со водоотпорната маскара.

Ќе добиете рамномерна дистрибуција на производот и отстранувањето ќе биде многу полесно.

Најдете добар отстранувач.

Кога отстранувате каква било шминка за очи, најдете средство за отстранување што не мора строго да го триете по очите за да функционира и што не остава остатоци зад себе. Средството за отстранување на шминка внимавајте да е хидратантно со што би било прекрасно за вашите трепки.

Ние ви ја препорачуваме Mascara My Power Volume од Deborah Milano.

Дефинитивно го има она што е потребно за да биде едно од највредните оружја за убавина. Производ кој комбинира извонредни перформанси со состојки кои се грижат за трепките со секоја апликација.

My Power Volume Mascara доаѓа со пионерски дизајн со двојно стапче, кое спојува два материјали во еден апликатор со концептот на разноврсност на едно ново ново ниво.

Влакната од четкичката од едната страна ги згуснуваат трепките – само нанесете повеќе пати за поголем волумен, додека чешелот на еластомерот од друга страна дава спектакуларно раздвојување и должина.

Користејќи ги двете страни врз трепките,маскарата ги прави истите да изгледаат подебели, сјајни и подолги. Бамбус влакна и масла се меѓу состојките на оваа ексклузивна формулација која всушност се грижи за трепките.

Маслата Passionfruit и Marula ги негуваат трепките од коренот, зајакнувајќи ги и заштитувајќи ги од надворешните агресори. Бамбусните влакна ги задржуваат еластични и спречуваат кршење, кршливост и паѓање. Формулата формира густи трепки, трајно беспрекорни, тревави трепки.

Пакување гр: 14.800

Recommendations
Our Featured Meals
It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially uncha.
ORGANIZATION

DINNER'S

Various versions have evolved
infmation with turnkey.
YOUR PERSONAL

LIFESTYLE

Synistically synhesize andated
infmation with turnkey.
Dinner menu
Our New Offers
All the Lorem Ipsum generators on the Internet tend to repeat predefined chunks as necessary, making this the first gen.

We are proud to
itroduce our Video Blog.

Majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly believable. If you are going to use a passage.
Only for you
Our Chef Meals
It has survived not only five centuries, but also the leap into electronic typesetting, remaining essentially uncha.
wood-portfolio-placeholder
wood-portfolio-placeholder
Delicious, well-
prepared Italian food.
Also the leap into electronic typesetting, remaining essentially unchanged. It was popularised in the 1960s with the release of Letraset sheets containing Lorem Ipsum passages, and more recently with desktop publishing.
American cuisine
with dijon & capers.
Many desktop publishing packages and web page editors now use Lorem Ipsum as their default model text, and a search for ‘lorem ipsum’ will uncover many web sites still in their infancy. Various versions have evolved over the years, sometimes by.
wood-portfolio-placeholder
wood-portfolio-placeholder
Testimonials
From our Visitors
Book a Table
Make a Reservation
There are many variations of passages of Lorem Ipsum available, but the majority have suffered alteration in some form, by injected humour, or randomised words which don’t look even slightly.

Here you can use Open Table Widget that supported by Woodmart theme.  Open Table Widget is a WordPress widget that allows you to create restaurant reservation forms for your website.

Download Open Table Widget