Showing 1–12 of 17 results

Show sidebar
Изгасни

CAKE MAKE-UP водена пудра

1.030 ден
Cake make-up камено-водената пудра е интензивна пудра во форма на компактна пудра која се нанесува со влажна апликација. Кога еднаш ќе се нанесе и исуши веќе не се размачкува во допир со вода. Пудрата се нанесува тенко и еднакво, со посебен сунѓер со ситни пори и навлажнет со вода. Брзо се суши и вишокот на вода може да се впие со пешкир. ПАКУВАЊЕ: 35 г
Placeholder
Изгасни

DERMACOLOR FIXING POWDER Пудра во прав

990 ден
DERMACOLOR пудрата во прав ја фиксира DERMACOLOR камуфлаж кремата, ја матира и не дозволува да дојде во контакт со вода. ПАКУВАЊЕ: 20 г
Изгасни

Glamour glow – палета компактни хајлајтери со 8 бои

4.400 ден
Компактна пудра со мека текстура која може да се користи како руменило, бронзер и хајлајтер. Достапна во палети со 8 бои. ПАКУВАЊЕ: 24 г
Изгасни

GLAMUR GLOW компактна хајлајтер пудра

2.030 ден
Микронизирана компактна пудра со неверојатно мека и свиленкаста текстура, за гламурозен ефект. Може да се користи како руменило, бронзер и хајлајтер. Остава чувство на комфор и лесен е за употреба. ПАКУВАЊЕ: 10 г
Изгасни

HD MICRO FINISH POWDER пудра во прав

2.590 ден
Пудрата во прав – ХД микро финиш е транспарентна пудра со силк протеини за матирање и фиксирање на комплетната шминка. Микро честичките кои се дел од составот, ја прават идеална за користење снимања и сликања во висока резолуција ( ХД ). Има анти-воспалителни и анти-бактериски ефект, а истовремено штити од УВ зраци. ПАКУВАЊЕ: 20 г
Изгасни

HD MICRO FOUNDATION течна пудра

2.620 ден
HD Micro течната пудра е микронизирана и матирачка со Витамин Е за природен изглед на камера со висока резолуција и технологија, на филм, телевизија и фотографија. Пудрата се нанесува со сунѓер или четка за течна пудра за неверојатен изглед со мат ефект. Кога ќе се исуши, веќе не се размачкува и е отпорна на вода. ПАКУВАЊЕ: 30 мл
Изгасни

ILLUSION крема за сјаен финиш

1.070 ден
Кремата е повеќенаменска и лесна со сјаен финиш. Може да се нанесе на јаболчници, усни како и други делови на кожата за прекрасен сатинест сјај. ПАКУВАЊЕ: 4,5 г
Изгасни

LIP ROUGE сет со 5 бои

1.500 ден
Палета кармини со 5 бои. Достапен во 9 комбинации. ПАКУВАЊЕ: 10 г
Изгасни

SHIMMERING EVENT FOUNDATION сјајна пудра

2.140 ден
Сјајна пудра, лесна и нежна за сјаен тен. Сјајните пигменти ја рефлектираат светлината и создаваат впечатлив ефект. Содржи заштитен фактор. ПАКУВАЊЕ: 50 мл
Изгасни

SUPRACOLOR крем пудра

1.320 ден
SUPRACOLOR е крем пудра која последните децении е една од најдобрите пудри. Работата на професионалните шминкери е незамислива без оваа пудра за шминка и незаменлива за употреба во театрите. SUPRACOLOR е добро позната по својата одлична прикривност, компатибилност со кожата и голем избор на бои за тен и интензивни бои. SUPRACOLOR е одлична за професионална шминка, за ефекти со бои и сликање по кожа. Нејзините карактеристики ја прават ефективна за сенчање и осветлување. Металик боите ја прават одлична за разни ефекти.
Изгасни

TRANSLUCENT POWDER пудра во прав

1.320 ден
Пудрата во прав е класичен производ со екстра фина структура и висок степен на неутралност на бојата. Содржи голема количина на модифициран скроб од ориз, кој го прави производот уникатен. Има голема абсорбирачка моќ со што ја зголемува трајноста на шминката. ПАКУВАЊЕ: 60 г