Приказ на сите 7 резултати

Show sidebar
Изгасни

ABSOLUTE LASTING LIQUID Кармин

490 ден
Во светот, усните се враќаат на сцена во одличен стил. Карминот е апсолутно задолжителен оваа сезона, но овој пат е модерна и неконвенционална како никогаш порано. Уште еднаш докажувајќи го својот талент за откривање трендови пред нивното појавување на пазарот, брендот Дебора Милано претставува фантастичен нов дуо: апсолутен траен течен кармин. Производот се карактеризира со генијална формула која ги комбинира придобивките од сјај и кармин: долготрајно, не се пресликува и размачкува, непречено и глатко се лизга на усните, дава целосна и светла боја, ја продлабочува хидратацијата и спектакуларниот сјај.
Изгасни

Кармин ATOMIC RED MAT

400 ден
Долгогодишен бестселер од лабораториите на Дебора група, карминот ATOMIC RED MAT е моќно оружје за убавина за супер-заводливи усни. Ултра-удобната формула се слева преку усните, оставајќи мазен мат финиш. Со совршен мат финиш, со целосна покривност и ултра-навлажнувачко дејство кое ги прави усните меки. Тајната на ATOMIC RED MAT карминот лежи во неговата гламурозна лесна формула, додадените витамини Е и Ц, со нивните добро познати антиоксидантни и анти-старечки својства. Хипоалергичен * Формулиран за минимизирање на ризикот од алергии Капацитет : 4.4 gr
Изгасни

Кармин IL ROSSETTO

290 ден
IL ROSSETTO, иконичен и неопходен сојузник за убавина за генерации жени. Збогатен со витамини А, Ц и Е, лазурно кремастата формулација која безбедува врвен сјај и длабока хидратација. УВА и УВБ филтри ги штитат усните од предвремено стареење на кожата. Хипоалергично *. * Формулиран за минимизирање на ризикот од алергии.
deborah-milano
Изгасни

Кармин MILANO RED

380 ден
Milano Red карминот има револуционерна формула која обезбедува интензивна боја, апсолутен комфор и хидратација до 10 часа. Формулата содржи филер
Изгасни

Кармин MILANO RED SHINE

380 ден
Неверојатната формулација обезбедува двојно извонредни перформанси: кармин и усна сјај во едно. Усните едноставно го впиваат мекиот, MILANO RED SHINE гел, кој остава трага од нијанса и неверојатен влажен изглед. Формулата вклучува уникатен систем на обложување од кој усните остануваат меки и совршено хидрирани со часови. Состојките, исто така, вклучуваат навлажнувачки Argan Oil, моќен антиоксидант кој е полн со Омега 6, Витамин Е и Флавоноиди, за длабока хидратација и неверојатен комфор. Со SPF 15 за заштита на усните од фото-стареењето. Нежен црвен бери мирис. Хипоалергичен * Формулиран за минимизирање на ризикот од алергии. Капацитет : 4.4 gr
Изгасни

Кармин VELVET MAT

410 ден

Дебора Милано ја претставува новата Fluid Velvet Мат серија од кармини.

Течна формула со мат ефект во прекрасни кадифени бои кои даваат високо софистициран изглед.

Удобната текстура на новиот течен кармин , прецизно се лизга на усните. Fluid Velvet Mat Карминот е прекрасно лесен слој кој во моментот се сушн и секоја сенка е неверојатно стабилна.

Новиот Fluid Velvet Мат Кармин е вистинската работа за жената која има потреба од квалитетен, долготраен кармин со софистициран ефект. Благодарение на револуционерната формула и специјално дизајнираниот апликатор, усните се истовремено обоени и дефинирани само со еден потег.

Изгасни

Сјај за усни SUPER GLOSS

360 ден
Дебора Милано со задоволство го објавува својот Супер Сјај, новиот сјај за усни, кој обезбедува инстантен богат, изненадувачки блескав 3D сјај. За сосема трендовски, потполно неодоливи усни! Создаден од Лабораториите на Дебора Група, сјајот се формулира со "сфери со ултра-полнење" со хијалуронска киселина, кои ги пополнуваат фините брчки во усните и се издигнуваат како сунѓери, ја апсорбираат влагата и веднаш ја нагласуваат насмевката. Текстурата слична на гел раскошно ги пали усните, оставајќи ги меки и хидрирани без трага од лепливост. Со висока концентрација на пигменти и полимери кои го зголемуваат блесокот, истакнувањето на светли бои е неверојатно од самото ставање. Усните изгледаат долготрајно. Збогатен со витамин Е и масло од калинка, сјајот ги храни усните и ги штити од предвремено стареење и сушење. Италијанскиот дизајнер Марио Тримарчи го создаде стилското пакување кое потсетува на тридимензионалните форми и површини на современиот Милан. Одликувајќи се со генијално дизајнирана капачка. Капацитет : 4.5 gr