Showing 1–12 of 20 results

Show sidebar
Изгасни

Маскара 24 Ore ABSOLUTE VOLUME

540 ден
Оваа долготрајна формула интензивно го зголемува обемот на трепките, давајќи им изглед на вештачки трепки. Со драматичен ефект што изгледа свежо по апликацијата повеќе часови. Има голема четка која дополнително го зголемува обемот. Тоа е збогатено со triple carbon black комплекс кој е задолжен за чиста и интензивна боја, а исто така вклучува гумена која ги обложува и штити трепките.
Изгасни

Маскара 24 ORE INSTANT MAXI VOLUME

540 ден
24 ORE Instant Maxi Volume Маскара со револуционерна формула , обезбедува феноменален волумен од коренот до врвот на секоја индивидуална трепка. Долготрајна формула богата со пигменти која има неверојатен козметички ефект и во текот на денот изгледа како само што да е ставена. Тој е збогатен со ултра-лесни, тенки влакна кои веднаш го зголемуваат волуменот, должината и искривувањата на трепките. Микро-честичките од силикон ги прават поцелосни трепките и гликопротеини кои се високо хидрирани. Убавата мека макси четка задржува идеално количество на маскара, така што секоја единечна трепка е рамномерно обложена со формулата, што го прави лесен за нанесување и ги прави неверојатно впечатливи трепките.
Изгасни

Маскара 5in1 EXTRAORDINARY

540 ден
Со текот на годините, мулти-ефикасната шминка го зазема врвот на првите страници. Некои мултифункционални производи сега се апсолутно потребни за создавање неверојатно уникатен изглед. Се разбира, брендот Deborah Milano е на самиот врв со голем број мултифункционални производи за лице. Со лансирањето на нова маскара "сè-во-едно". Не само што извонредната 5-во-1 маскара им дава фантастичен волумен на трепките, туку и цела палета има други бенефиции, вклучувајќи долготрајна должина, извртување и дефиниција, со изглед на вештачки трепки, благодарение на четката со револуционерен дизајн. Според Џими Џонсон: "Разликата меѓу обичните и извонредните е тоа - ЕКСТРА". Како EXTRAORDINARY 5-во-1 маскара!
Изгасни

Маскара DOUBLE EFFECT VOLUME & LENGTH

540 ден
Со маскара DOUBLE EFFECT VOLUME & LENGTH, еден производ обезбедува луксузно густи и неверојатно долги трепки кои се совршено дефинирани и не се лепат или создаваат грутки !
Изгасни

Маскара DREAM LOOK

540 ден
Со DREAM LOOK маскара, трепките од соништата стануваат реалност. Со еден брз и едноставен потег со оваа неверојатна маскара добивате природни трепки со бескраен волумен, должина и завивање. Специјалната четка еластомер рамномерно ги обложува трепките од коренот до врвовите. DREAM LOOK Маскарата е на вистинскиот пат да стане најблизок сојузник на сите жени кои сакаат нивните очи да бидат во центарот на вниманието.
Изгасни

Маскара LOVE MY LASHES – Транспарентна

360 ден
Оваа транспарентна маскара е формулирана да ги чешла и заштитува трепките и веѓите. Специјалниот хидратантен комплекс ги храни и ги зајакнува трепките, така што тие се хидрирани, сјајни и флексибилни. Маскарата е збогатена со полимери кои формираат слој за природно заоблени трепки во текот на денот. Интересно дизајнираната четка, исто така, ги дефинира и чешла трепките и веѓите за убав и природен ефект. Производот бил подложен на испитување.
Изгасни

Молив за веѓи 24 ORE EXTRA

340 ден
За прецизна дефиниција на веѓите и целодневна издржливост на бојата. Со специјална четка за веѓи. Дерматолошки тестиран.
Изгасни

Молив за очи KAJAL

230 ден
Мек молив кој обезбедува интензивна боја. Лесно се размачкува. Безбедно се користи од внатрешноста на линијата на трепките.
Изгасни

Молив за очи долготраен 24 ORE

280 ден
24 ORE LONG LASTING автоматски усни моливи за надворешни линии и дефинирање на усните , ја подигаат играта на заведување на едно ново ниво! Ова дефинитивно претставува производ за убавина што секоја жена треба да го има во нејзината шминка за да изгледа чудесно цел ден, секој ден!
Изгасни

Моно сенка за очи 24 Ore Velvet

380 ден
Долготрајна сенка за очи. Свиленa текстура со додаток на силиконски масла обезбедува едноставно и потполно рамномерно сенчање. Се препорачува за луѓе со чувствителни очи.