Приказ на еден резултат

Show sidebar
Изгасни

База за шминкање FACE PERFECT

450 ден
За употреба под основа или самостојно, помага да ја задржи кожата мат, мазна и дури и кога е тонирана. Конзистентноста на гелот формира невидлив слој над кожата со што го задржува темелот и шминката . Формулацијата е збогатена со екстракти од зеленчук за видливо да се минимизира појавата на проширени пори, да се навлажнува кожата и да се остави да се чувствува помека и пополнета. Силика микро-честичките го апсорбираат вишокот од масло на кожата . Кожата изгледа природно и убаво МАТ. Без масло. Со деликатен виолетов мирис. Дерматолошки тестиран ..
Изгасни

Камена пудра LA CIPRIA

320 ден
LA CIPRIA, иконски пресован прашок кој обезбедува апсолутно совршенство. Скапоцен сојузник за генерации на жени. Ултра-лесната формула ја оформува кожата со чиста сјајност, ги подобрува и ги продолжува ефектите на базата. Маттификациониот прав останува невидлив, ја прави кожата мазна и рамномерна, со сосема природен финиш. Дерматолошки тестирана. Количина : 13 gr
Изгасни

Камена пудра NEWSKIN

670 ден
Компактна основа со формула која содржи антиоксидантen DH Комплекс, Омега 3 и 6 и Витамин А, Ц, Е за да ја негуваат и регенерираат кожата и да ги одвратат штетните ефекти од загадувањето. Хипоалергичнa. * Формулиранa за минимизирање на ризикот од алергии Капацитет : 11 gr
Изгасни

Пудра во прав DRESS ME PERFECT

650 ден
DRESS ME PERFECT Пудра во прав со светкава и свиленкаста текстура која ја фиксира шминка и ја прави совршено мазна. Прашокот остава свилен и кадифен траг на кожата и во исто време го апсорбира вишоклот себум поради ситните честички од силика во формулата која го отстранува непривлечниот сјај. Пудрата во прав лесно се нанесува, не остава траги и и дава на кожата пријатно чувство и природен мат. Деликатниот мирис, Dress Me Perfect Loose Powder е последниот чекор кој ја фиксира шминката и ја прави многу долготрајна. Дерматолошки тестиран и достапен во 2 тони кожа: Универзална и Средна роза.
Изгасни

Течна пудра 24 ORE EXTRA COVER

670 ден
24 ORE EXTRA COVER обезбедува одлична покриеност и целосно ги маскира сите несовршености. Овој уникатен сè-во-едно течен прав и коректор е збогатен со силиконски третирани пигменти кои едноставно се протегаат на кожата, ги намалуваат несовршеностите и лесно ги елиминираат темните прстени, лузните, нерамниот тон на кожата и малите линии. Резултатот е завиден тен без несовршености! Формулиран со силиконски еластомери, површински третирани пигменти и микронизиран восок, овој екстремно долготраен производ ја враќа кадифената текстура на кожата и останува постојан, така што нема потреба од повторна примена во текот на денот.
Изгасни

Течна пудра 24 ORE PERFECT – за сите типови кожа

670 ден
Едноставно совршена подлога. Иновативниот POWER STAY KOMPLEKS гарантира шминка која изгледа како свежо нанесена во текот на денот, без прилагодување. Кожата е кадифена мазна, а заштитниот фактор 10 обезбедува заштита од УВ стареење на кожата.
Изгасни

Течна пудра DD Daily dream – за сите типови

760 ден
Единствена боја, беспрекорна нијанса, совршена покриеност, апсолутна мазност и брилијантност. За беспрекорна кожа, цел ден. Секој ден.