Приказ на сите 4 резултати

Show sidebar
Изгасни

CAMOUFLAGE Палета Коректори

670 ден

Новa палета коректори koja содржи шест различни нијанси на боја кои обезбедуваат интензивно покривање и корегирање на бојата за да се покријат недостатоците и да го елиминираат нерамниот тон на кожата.

Палетата се состои од нијанси, кои може да се мешаат или да се користат одделно, во зависност од видот на тенот и кај  несовршености што треба да се покријат.

Користејки го концептот на комплиментарни  бои, трите беж нијанси ги минимизираат несовршеностите, жолта нијанса ги неутрализира темните кругови под очите, зелената го покрива црвенилото и виолетовите го осветлуваат тенот на кој му  недостасува зрачење.

Користете ја коректор палетата за безпрекорно покривање на локализирани дефекти на кожата.

Изгасни

Коректор во стик 24 ORE PERFECT

350 ден
24 ORE PERFECTСовршен коректор наменет за жени кои сакаат нивниот тен да изгледа беспрекорно во текот на денот и длабоко во ноќта. Практичен и лесен за употреба, контактот непречено се лизга околу кожата и обезбедува максимална покриеност. Жолтите местс, темни прстени и помалку несовршености - сето тоа исчезнува во моментот. Ефектот е природен и долготраен.
Изгасни

Течен коректор DRESS ME PERFECT

350 ден

Течен коректор со кремаста и глатка текстура која ефикасно ја минимизира видливоста на темните кругови под очите, ги маскира несовршеностите и совршено се прилагодува на тонот на кожата. 3 нијанси: светло, средно, темно.

Изгасни

Течен коректор RADIANCE

460 ден
  • Супер лесна формула која ја нагласува нијансата и ја зголемува сјајот, за дискретен сјај на лицето.
Се применува на деловите со сенка на лицето за моментален гламур.