Showing 1–12 of 16 results

Show sidebar
Изгасни

CAMOUFLAGE Палета Коректори

670 ден

Новa палета коректори koja содржи шест различни нијанси на боја кои обезбедуваат интензивно покривање и корегирање на бојата за да се покријат недостатоците и да го елиминираат нерамниот тон на кожата.

Палетата се состои од нијанси, кои може да се мешаат или да се користат одделно, во зависност од видот на тенот и кај  несовршености што треба да се покријат.

Користејки го концептот на комплиментарни  бои, трите беж нијанси ги минимизираат несовршеностите, жолта нијанса ги неутрализира темните кругови под очите, зелената го покрива црвенилото и виолетовите го осветлуваат тенот на кој му  недостасува зрачење.

Користете ја коректор палетата за безпрекорно покривање на локализирани дефекти на кожата.

Изгасни

База за шминкање FACE PERFECT

450 ден
За употреба под основа или самостојно, помага да ја задржи кожата мат, мазна и дури и кога е тонирана. Конзистентноста на гелот формира невидлив слој над кожата со што го задржува темелот и шминката . Формулацијата е збогатена со екстракти од зеленчук за видливо да се минимизира појавата на проширени пори, да се навлажнува кожата и да се остави да се чувствува помека и пополнета. Силика микро-честичките го апсорбираат вишокот од масло на кожата . Кожата изгледа природно и убаво МАТ. Без масло. Со деликатен виолетов мирис. Дерматолошки тестиран ..
Изгасни

Камена пудра LA CIPRIA

320 ден
LA CIPRIA, иконски пресован прашок кој обезбедува апсолутно совршенство. Скапоцен сојузник за генерации на жени. Ултра-лесната формула ја оформува кожата со чиста сјајност, ги подобрува и ги продолжува ефектите на базата. Маттификациониот прав останува невидлив, ја прави кожата мазна и рамномерна, со сосема природен финиш. Дерматолошки тестирана. Количина : 13 gr
Изгасни

Камена пудра NEWSKIN

670 ден
Компактна основа со формула која содржи антиоксидантen DH Комплекс, Омега 3 и 6 и Витамин А, Ц, Е за да ја негуваат и регенерираат кожата и да ги одвратат штетните ефекти од загадувањето. Хипоалергичнa. * Формулиранa за минимизирање на ризикот од алергии Капацитет : 11 gr
Изгасни

Коректор во стик 24 ORE PERFECT

350 ден
24 ORE PERFECTСовршен коректор наменет за жени кои сакаат нивниот тен да изгледа беспрекорно во текот на денот и длабоко во ноќта. Практичен и лесен за употреба, контактот непречено се лизга околу кожата и обезбедува максимална покриеност. Жолтите местс, темни прстени и помалку несовршености - сето тоа исчезнува во моментот. Ефектот е природен и долготраен.
Изгасни

Пудра во прав DRESS ME PERFECT

650 ден
DRESS ME PERFECT Пудра во прав со светкава и свиленкаста текстура која ја фиксира шминка и ја прави совршено мазна. Прашокот остава свилен и кадифен траг на кожата и во исто време го апсорбира вишоклот себум поради ситните честички од силика во формулата која го отстранува непривлечниот сјај. Пудрата во прав лесно се нанесува, не остава траги и и дава на кожата пријатно чувство и природен мат. Деликатниот мирис, Dress Me Perfect Loose Powder е последниот чекор кој ја фиксира шминката и ја прави многу долготрајна. Дерматолошки тестиран и достапен во 2 тони кожа: Универзална и Средна роза.
Изгасни

Руменило HI-TECH – сјаен

400 ден
Се нанесува лесно , едноставно  и е исклучително стабилен производ - нема потреба од поправки во текот на денот. Бојата останува непроменета, со блескаво уедначен и природен изглед. Хипоалергичен производ.
Изгасни

Течен коректор DRESS ME PERFECT

350 ден

Течен коректор со кремаста и глатка текстура која ефикасно ја минимизира видливоста на темните кругови под очите, ги маскира несовршеностите и совршено се прилагодува на тонот на кожата. 3 нијанси: светло, средно, темно.

Изгасни

Течен коректор RADIANCE

460 ден
  • Супер лесна формула која ја нагласува нијансата и ја зголемува сјајот, за дискретен сјај на лицето.
Се применува на деловите со сенка на лицето за моментален гламур.
Изгасни

Течна пудра 24 ORE EXTRA COVER

670 ден
24 ORE EXTRA COVER обезбедува одлична покриеност и целосно ги маскира сите несовршености. Овој уникатен сè-во-едно течен прав и коректор е збогатен со силиконски третирани пигменти кои едноставно се протегаат на кожата, ги намалуваат несовршеностите и лесно ги елиминираат темните прстени, лузните, нерамниот тон на кожата и малите линии. Резултатот е завиден тен без несовршености! Формулиран со силиконски еластомери, површински третирани пигменти и микронизиран восок, овој екстремно долготраен производ ја враќа кадифената текстура на кожата и останува постојан, така што нема потреба од повторна примена во текот на денот.