Showing 1–12 of 71 results

Show sidebar
Изгасни

ABSOLUTE LASTING LIQUID Кармин

490 ден
Во светот, усните се враќаат на сцена во одличен стил. Карминот е апсолутно задолжителен оваа сезона, но овој пат е модерна и неконвенционална како никогаш порано. Уште еднаш докажувајќи го својот талент за откривање трендови пред нивното појавување на пазарот, брендот Дебора Милано претставува фантастичен нов дуо: апсолутен траен течен кармин. Производот се карактеризира со генијална формула која ги комбинира придобивките од сјај и кармин: долготрајно, не се пресликува и размачкува, непречено и глатко се лизга на усните, дава целосна и светла боја, ја продлабочува хидратацијата и спектакуларниот сјај.
Изгасни

CAMOUFLAGE Палета Коректори

670 ден

Новa палета коректори koja содржи шест различни нијанси на боја кои обезбедуваат интензивно покривање и корегирање на бојата за да се покријат недостатоците и да го елиминираат нерамниот тон на кожата.

Палетата се состои од нијанси, кои може да се мешаат или да се користат одделно, во зависност од видот на тенот и кај  несовршености што треба да се покријат.

Користејки го концептот на комплиментарни  бои, трите беж нијанси ги минимизираат несовршеностите, жолта нијанса ги неутрализира темните кругови под очите, зелената го покрива црвенилото и виолетовите го осветлуваат тенот на кој му  недостасува зрачење.

Користете ја коректор палетата за безпрекорно покривање на локализирани дефекти на кожата.

Изгасни

База за шминкање FACE PERFECT

450 ден
За употреба под основа или самостојно, помага да ја задржи кожата мат, мазна и дури и кога е тонирана. Конзистентноста на гелот формира невидлив слој над кожата со што го задржува темелот и шминката . Формулацијата е збогатена со екстракти од зеленчук за видливо да се минимизира појавата на проширени пори, да се навлажнува кожата и да се остави да се чувствува помека и пополнета. Силика микро-честичките го апсорбираат вишокот од масло на кожата . Кожата изгледа природно и убаво МАТ. Без масло. Со деликатен виолетов мирис. Дерматолошки тестиран ..
Изгасни

БРОНЗЕ глоу гел крема 30 мл

450 ден

BB Bronze Glow е новиот крем гел во боја кој му дава на златнen ефект на тенот.

Благодарение на неговата единствена 5-во-1 мултифункционална формула, ја корегира, навлажнува и заштитува кожата од сончева светлина.

BB Bronze Glow ја подобрува природната боја давајќи извонредно чувство на свежина на кожата.

Практичното пакување со вградена четка е идеално за едноставна и непосредна примена на лицето и телото. 

Количина ml: 30

Произведено во Италија