Бренд за убавина од Италија
DEBORAH
MILANO

Италијанска страст за Убавина, Истражување , Дизајн и Мода . Датира од 1962 година, 

“Deborah Group’s Research” и “Development Laboratories” гарантираат Безбедни продукти со напредни формулации и докажан квалитет

DEBORAH НАЈПРОДАВАНИ
ЛИЦЕ
  • ЛИЦЕ
  • УСНИ
  • ОЧИ
Изгасни

Течен коректор DRESS ME PERFECT

350 ден

Течен коректор со кремаста и глатка текстура која ефикасно ја минимизира видливоста на темните кругови под очите, ги маскира несовршеностите и совршено се прилагодува на тонот на кожата. 3 нијанси: светло, средно, темно.

Изгасни

Течен коректор RADIANCE

460 ден
  • Супер лесна формула која ја нагласува нијансата и ја зголемува сјајот, за дискретен сјај на лицето.
Се применува на деловите со сенка на лицето за моментален гламур.
Изгасни

Коректор во стик 24 ORE PERFECT

350 ден
24 ORE PERFECTСовршен коректор наменет за жени кои сакаат нивниот тен да изгледа беспрекорно во текот на денот и длабоко во ноќта. Практичен и лесен за употреба, контактот непречено се лизга околу кожата и обезбедува максимална покриеност. Жолтите местс, темни прстени и помалку несовршености - сето тоа исчезнува во моментот. Ефектот е природен и долготраен.
Изгасни

Камена пудра LA CIPRIA

320 ден
LA CIPRIA, иконски пресован прашок кој обезбедува апсолутно совршенство. Скапоцен сојузник за генерации на жени. Ултра-лесната формула ја оформува кожата со чиста сјајност, ги подобрува и ги продолжува ефектите на базата. Маттификациониот прав останува невидлив, ја прави кожата мазна и рамномерна, со сосема природен финиш. Дерматолошки тестирана. Количина : 13 gr
Изгасни

Камена пудра NEWSKIN

670 ден
Компактна основа со формула која содржи антиоксидантen DH Комплекс, Омега 3 и 6 и Витамин А, Ц, Е за да ја негуваат и регенерираат кожата и да ги одвратат штетните ефекти од загадувањето. Хипоалергичнa. * Формулиранa за минимизирање на ризикот од алергии Капацитет : 11 gr
Шминката е Наука
KRYOLAN
PROFESSIONAL MAKE-UP
Kryolan ја снабдува со продукти : филмската , театарската и ТВ индустрија веќе 70 години, што ги вбројува во еден од водечките светски брендови. Широкиот асортиман од 16 000 производи за шминкање како и опрема од висок квалитет е прв избор на шминкерите ширум светот.
KRYOLAN НАЈПРОДАВАНИ
лице
  • лице
  • ТЕЛО
  • ОЧИ
Placeholder
Изгасни

DERMACOLOR FIXING POWDER Пудра во прав

990 ден
DERMACOLOR пудрата во прав ја фиксира DERMACOLOR камуфлаж кремата, ја матира и не дозволува да дојде во контакт со вода. ПАКУВАЊЕ: 20 г
Изгасни

Glamour glow – палета компактни хајлајтери со 8 бои

4.400 ден
Компактна пудра со мека текстура која може да се користи како руменило, бронзер и хајлајтер. Достапна во палети со 8 бои. ПАКУВАЊЕ: 24 г
Изгасни

Пудра за мат финиш

1.370 ден
Пудрата во прав Anti-shine е специјална мат пудра, по карактеристиките слична на Азиската оризова пудра. Спречува лицето да свети од шминката и истовремено овозможува комфорно чувство. Пудрата е транспарентна и се прилагодува на пудрата на тенот. Погодна за шминка за телевизија, за долги фотографски сесии и слично. Достапна во бела и во тен боја ПАКУВАЊЕ: 30 г
Изгасни

TRANSLUCENT POWDER пудра во прав

1.320 ден
Пудрата во прав е класичен производ со екстра фина структура и висок степен на неутралност на бојата. Содржи голема количина на модифициран скроб од ориз, кој го прави производот уникатен. Има голема абсорбирачка моќ со што ја зголемува трајноста на шминката. ПАКУВАЊЕ: 60 г
Изгасни

ULTRA FLUID FOUNDATION течна пудра

1.150 ден
Течна пудра за многу различни типови на кожа. Мека, нежна и лесна пудра за лицето. Ниско ниво на прикривност. Пудра во стаклено пакување со апликатор. ПАКУВАЊЕ: 30 мл
Изгасни

HD MICRO FINISH POWDER пудра во прав

2.590 ден
Пудрата во прав – ХД микро финиш е транспарентна пудра со силк протеини за матирање и фиксирање на комплетната шминка. Микро честичките кои се дел од составот, ја прават идеална за користење снимања и сликања во висока резолуција ( ХД ). Има анти-воспалителни и анти-бактериски ефект, а истовремено штити од УВ зраци. ПАКУВАЊЕ: 20 г

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА

ЗА НАПРАВЕНА НАРАЧКА НАД 1000 ДЕН

ВРАЌАЊЕ НА ПРОДУКТ

ВО РОК ОД 3 ДЕНА ОД ПРИЕМ НА НАРАЧКА

ПОДРШКА 24/7

КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ ВО СЕКОЕ ВРЕМЕ

100% СИГУРНИ ТРАНСАКЦИИ

ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЧКА